Kto może być rodzicem chrzestnym?
- Szczegóły
- ks. Robert Szwabowicz / krolowapolski.brzegdolny.pl
- Odsłony: 4235
Pogrzeb
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 4026
Prośba o pogrzeb katolicki winna być potwierdzeniem woli zmarłego, że zarówno za życia jak i po śmierci pragnął być zjednoczony z Bogiem. Zgłoszenia powinna dokonać osoba blisko spokrewniona z osobą zmarłą, mogąca decydować również o miejscu pochówku.
Odpust
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 1624
Pojednanie grzesznika z Bogiem i Kościołem dokonuje się poprzez sakrament pokuty, w którym zostaje zgładzona wina penitenta. Jednak nauka Kościoła o czyśćcu ukazuje, że nawet wtedy, gdy wina została odpuszczona w sakramencie pojednania pozostaje jeszcze kara za popełnione zło, którą grzesznik musi spłacić, aby w pełni się oczyścić.
Odpusty
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 3728
Według konstytucji Apostolskiej Indulgentiarum doctrina wydanej przez papieża Pawła VI w roku 1967 Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy.
Info o Mszach Świętych
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 3806
Informacje o Mszach św.: w niedzielę o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. Ewentualne zmiany są w Ogłoszeniach Duszpasterskich. W tygodniu Msze św. tak, jak w wykazie intencji mszalnych.
Liturgia sakramentu bierzmowania
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 2007
W wyniku odnowy liturgicznej, obecne obrzędy sakramentu bierzmowania są następujące:
Bierzmowanie
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 4062
Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Ochrzczeni w sakramencie bierzmowania przechodzą kolejny jego etap.
I Komunia św.
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 3124
Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego chrześcijanina. Dzień Pierwszej Komunii Św. jest dla dziecka dniem wyjątkowym.
Namaszczenie chorych
- Szczegóły
- admin.
- Odsłony: 2923
Podstawowe informacje: siłą na godzinę śmierci jest święte namaszczenie i wiatyk. Wiatyk - to łacińskie słowo via tecum: "na drogę z tobą". Wiatykiem nazywamy Komunię Świętą, tę na drogę do domu Ojca, ostatnią. Towarzyszy jej wyznanie wiary składane przez chorego i szczególna modlitwa Kościoła.