Peregrynacja MB FatimskiejŚw. Jan Maria Vianney pisał: Jak dobra jest nasza Matka, kiedy my nie możemy przyjść do Niej, Ona przychodzi do nas. Otwórzmy przed Nią drzwi naszych domów i mieszkań. Skorzystajmy z tych wyjątkowych odwiedzin, wypraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii, diecezji.

13 maja - Najświętszej Maryji Panny FatimskiejW 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.

Katecheza Fatimska 5"Zawierzając się po synowsku Maryi, chrześcijanin przyjmuje Matkę Chrystusa i wprowadza Ją w to wszystko, co stanowi jego własne życie". "Jestem człowiekiem zawierzenia". Św. Jan Paweł II.

O peregrynacjiMaria przychodzi do nas. Otwórzmy przed Nią drzwi naszych domów i mieszkań. Skorzystajmy z tych wyjątkowych odwiedzin, wypraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii, diecezji.

Figury poświęcone

Z dalekiej FatimyZ okazji 100 - lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i peregrynacji figury Maryi możemy śpiewać pieśń, której słowa i melodię znajdziemy poniżej.

Modlitewnik FatimskiModlitewnik Fatimski wydany z okazji peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach diecezji sosnowieckiej możesz pobrać klikając...

III Katecheza FatimskaW związku z przeżywaną w tym roku setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie co miesiąc na stronie publikujemy kolejną część cyklu Katechez Fatimskich. Autorem rozważań jest ks. Mariusz Dydak. "Byliśmy odkupieni krwią, czy możemy się zbawić nie cierpiąc?" - myśl św. Brata Alberta jest mottem marcowego rozważania.