Kwiaty przy ołtarzuPrzed ołtarzem od ponad tygodnia są świeże kwiaty. Bardzo dziękuję za tę dekorację.

Zielna

MiłosierdzieW niedzielę przeżywaliśmy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji prezbiterium naszego kościoła przybrało świąteczny wygląd...

Kwiaty wiosnyChoć jeszcze nieśmiało, czasem z lekkim chłodem, przyszła pani Wiosna. A z nią pierwsze wiosenne kwiaty. Przed Domem Parafialnym zakwitły śnieżyczki (przebiśniegi) i krokusy. 

Grób Pański w Rodakach

CiemnicaMiejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu od końca liturgii Wieczerzy Pańskiej do początku liturgii Męki Pańskiej, w Polsce powszechnie nazywane „ciemnicą”, to tzw. „ołtarz wystawienia”, miejsce adoracji i dziękczynienia Bogu za dar ustanowienia Eucharystii.

Wielki Post AD. 2018Modlitwa, post, jałmużna…

Szopka AD 2017Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki różnią się konstrukcją, doborem postaci, czasem wystawiania w zależności od regionu świata, z którego pochodzą. A taka jest u nas...

Zima

Pierwszy śniegSpadł pierwszy śnieg. Listopadowe słońce szybko go jednak rozpuściło...

Na oktawę Wszystkich ŚwiętychTradycyjnie na Wszystkich Świętych i oktawę tego święta w kościele pojawiła się specjalna dekoracja.

Cmentarz wieczorową porąW dzień Wszystkich Świętych cmentarz chyba najpiękniej wygląda wieczorem…

CiemiernikInne kwiaty już gotowe na zimę. A ten, przeciwnie, rozchyla swe płatki do resztek jesiennego słońca. Ciemiernik. Przed plebanią kwitnie zawsze pod koniec października lub w listopadzie.

TęczaW Starym Testamencie tęcza stała się symbolem przymierza między Panem Bogiem a ludźmi, znakiem Bożego błogosławieństwa. Mam nadzieję, że to samo oznacza tęcza, jaka 21 sierpnia pojawiła się nad naszym kościołem od strony Ryczówka.

ZielnaDzisiaj każdy kwiatek woła: zabierz mnie do kościoła…

Baner, obraz i bratkiO tym, o czym należy pamiętać przypominają nowe elementy dekoracji na te dni: baner z peregrynującą figurą Matki Bożej Fatimskiej i obraz Miłosierdzia Bożego z czerwonymi i białymi promieniami (Krew i Woda). A wszystko zdobią piękne bukiety wewnątrz i bratki przed kościołem.

Zima wróciłaTemperatury bliskie zera, w nocy przymrozki, śnieg padający kilka godzin – tym przywitał nas poświąteczny tydzień. Widocznie Zima jeszcze nie chce odpoczywać. Dobrze, że według prognoz pod koniec tygodnia ma się znów ocieplać. Byle do Wiosny. Takiej prawdziwej...

Grób Pański AD. 2017Tegoroczna dekoracja Grobu Pańskiego w naszej parafii.

CiemnicaOłtarz Wystawienia czyli Ciemnica AD. 2017 w naszej parafii.

Chochołowskie krokusyChoć wiosna w górach jeszcze zagląda nieśmiało, a tatrzańskie granie pełne są śniegu, choć trawa jeszcze szara i zeschnięta, pamiętająca ubiegły rok, to są takie miejsca, gdzie jest kolorowo. Nawet bajecznie kolorowo. Oczywiście dominuje kolor Wielkiego Postu, czyli fioletowy. A wszystko dzięki krokusom, które szczególnie upodobały sobie Polanę Chochołowską.

W poszukiwaniu wiosnyStęsknieni ciepła, kolorów i kwiatów, szukamy pierwszych oznak wiosny. I oto spod szarości zeschniętych, jesiennych liści i uśpionej ziemi pojawiają się pierwsze małe kwiaty. Przed Domem Parafialnym i na zboczu Gołębińca spotkać można śnieżyczki (białe), przylaszczki (niebieskie, okrągłe płatki) i krokusy zwane szafranami (fioletowe), które rosną m.in. przed plebanią. Na krzewach są już też napęczniałe, zielone pąki. Zatem wiosna tuż, tuż…