Szopka i Pasterka AD. 2018

Zima

Długo panowała tej jesieni wiosna. Ale grudzień wreszcie upomniał się o swoje. W nocy mróz, cała dobę śnieg. I choć w dzień temperatura na lekkim plusie, jest już biało…

Pamiętamy...

Na Wszystkich Świętych

Jest już dekoracja na Wszystkich Świętych. Pod figurą Zmartwychwstałego można składać kwiaty doniczkowe. Znicze zapalamy pod krzyżem misyjnym przed kościołem.

Barwy jesieni

CiemiernikKwitnie przy Domu Parafialnym co roku. I co roku mnie fascynuje. Ciemiernik. Zapowiedź zimy...

Kwiaty przy ołtarzuPrzed ołtarzem od ponad tygodnia są świeże kwiaty. Bardzo dziękuję za tę dekorację.

Zielna

MiłosierdzieW niedzielę przeżywaliśmy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji prezbiterium naszego kościoła przybrało świąteczny wygląd...

Kwiaty wiosnyChoć jeszcze nieśmiało, czasem z lekkim chłodem, przyszła pani Wiosna. A z nią pierwsze wiosenne kwiaty. Przed Domem Parafialnym zakwitły śnieżyczki (przebiśniegi) i krokusy. 

Grób Pański w Rodakach

CiemnicaMiejsce przechowywania Najświętszego Sakramentu od końca liturgii Wieczerzy Pańskiej do początku liturgii Męki Pańskiej, w Polsce powszechnie nazywane „ciemnicą”, to tzw. „ołtarz wystawienia”, miejsce adoracji i dziękczynienia Bogu za dar ustanowienia Eucharystii.

Wielki Post AD. 2018Modlitwa, post, jałmużna…

Szopka AD 2017Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w kościelnych misteriach średniowiecznych. Szopki różnią się konstrukcją, doborem postaci, czasem wystawiania w zależności od regionu świata, z którego pochodzą. A taka jest u nas...

Zima

Pierwszy śniegSpadł pierwszy śnieg. Listopadowe słońce szybko go jednak rozpuściło...

Na oktawę Wszystkich ŚwiętychTradycyjnie na Wszystkich Świętych i oktawę tego święta w kościele pojawiła się specjalna dekoracja.

Cmentarz wieczorową porąW dzień Wszystkich Świętych cmentarz chyba najpiękniej wygląda wieczorem…

CiemiernikInne kwiaty już gotowe na zimę. A ten, przeciwnie, rozchyla swe płatki do resztek jesiennego słońca. Ciemiernik. Przed plebanią kwitnie zawsze pod koniec października lub w listopadzie.

TęczaW Starym Testamencie tęcza stała się symbolem przymierza między Panem Bogiem a ludźmi, znakiem Bożego błogosławieństwa. Mam nadzieję, że to samo oznacza tęcza, jaka 21 sierpnia pojawiła się nad naszym kościołem od strony Ryczówka.

ZielnaDzisiaj każdy kwiatek woła: zabierz mnie do kościoła…