Wiara i patriotyzm - katecheza IIChrzest - kamień węgielny narodu i państwa.

Nie przyszli…Przez ubogą dzielnicę szedł kiedyś kaznodzieja w towarzystwie fryzjera ateisty.

Zanim...Zanim coś powiesz POSŁUCHAJ, zanim skrytykujesz POCZEKAJ, zanim się pomodlisz WYBACZ, zanim coś napiszesz POMYŚL,

Świąteczne życzenia

Cena niezdecydowaniaRonald Reagan opowiadał kiedyś, jak nauczył się podejmowania decyzji.

ZimaNajkrótszy dzień w roku 2017 wypada dokładnie 21 grudnia, godz. 17.28 (czwartek), wraz z nastaniem astronomicznej zimy. To oznacza, że każdy kolejny dzień będzie dłuższy o najkrótszego od kilku minut do kilku godzin. I tak aż do 21 czerwca, kiedy dzień będzie najdłuższy.

I Katecheza: wiara i patriotyzm

Zmienić MszęDo redakcji jednego z portali katolickich przyszedł mail (pisownia oryginalna): Drodzy księża! Czy dałoby się zmienić prowadzenie mszy? Są strasznie nudne i dlatego młodzież nie chodzi do kościoła...

8 grudnia - Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny

Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów.