50 lat minęłoPięćdziesiąte urodziny obchodził 14 stycznia ks. Jarosław Kwiecień. Z tej okazji Parafianie złożyli mu życzenia. Mszę św. odprawił ks. Dawid Kuczek, wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Kolędowo po jurajskuW piątek odbył się drugi dzień przesłuchań w ramach Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (organizatorzy musieli skrócić występy zgłoszonych). Wśród laureatów "Rodaczanie".

Kalendarz w RyczówkuStrażacy OSP Ryczówek wzorem innych wydali własny kalendarz na 2018 rok.

Nowy sprzętWójt Klucz Norbert Bień wręczył 3 stycznia sprzęt ratowniczy Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Bydlina oraz Ryczówka, zakupiony w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości (32 tys. zł.), będącego w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości.

Szczęśliwego Nowego 2018 roku!

PasterkaPasterka, Msza Pasterska – uroczysta Msza św. odprawiana w nocy (najczęściej o północy lub w godzinach wieczornych) z 24 na 25 grudnia. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.

Kolędowanie w Domu Rencisty22 grudnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rodakach udały się do Domu Rencisty w Ryczówku, aby złożyć świąteczne i noworoczne życzenia pensjonariuszom placówki oraz wręczyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Świąteczne życzenia

Roraty 2017

Orszak Trzech Króli

Świąteczne strojenieKościół już przybrał nieco świąteczny wygląd.

Wigilia i PasterkaW związku z tym, że w roku 2017 Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, powtarzają się pytania, czy obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. spełnia wierny, który będzie obecny na Pasterce.

Rekolekcje dzieciKrótki, jednodniowy Dzień Skupienia przeżyły dzieci z naszej parafii. 15 grudnia spotkał się z nimi ks. Tomasz Zmarzły. Z dorosłymi zresztą też…

Roratnie dzieciRoraty przyciągają. Dosłownie. Byli tacy, którzy zrezygnowali ze szkolnej wycieczki do kina, bo chcieli być na tej specjalnej Mszy św.

KGW już wigilijnieWojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie zorganizował prezentacje stołów z potawami wigilijnymi i świątecznymi. W wydarzeniu 7 grudnia uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak.

Kalendarze strażackieZakończona została tegoroczna akcja roznoszenia kalendarzy przez strażaków z OSP Rodaki na nowy 2018 rok.