Ogłoszenia duszpasterskie na 16 czerwca 2019

1. Dzisiaj uroczystość Świętej Trójcy, Niedziela Serca dla Parafii. To także ostatni dzień spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W poniedziałek uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego, głównego Patrona Diecezji Sosnowieckiej. We wtorek 26 rocznica święceń kapłańskich Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W czwartek Boże Ciało. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi. W przyszłą niedzielę Dzień Ojca.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią do Najśw. Serca PJ przed wystawionym Najśw. Sakramentem. W kościele nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek o godz. 18.00.

3. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, pracowników obu szkół, rodziców i opiekunów na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 9.00. Akademie w szkołach rozpoczną się: Rodaki: godz. 10.00; Ryczówek: godz. 10.10.

4. Bardzo dziękuję za przemiłą, GORĄCĄ atmosferę w czasie wczorajszej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Mam nadzieję, że ten wyjazd przyniesie piękne duchowe owoce, a kremówki nikomu nie zaszkodziły.

Dziękuję również osobom, które wczoraj włączyły się w sprzątanie naszej świątyni parafialnej. Były to Rela Adamik, Ola Wilk, Danuta Leśniak, Halina Słota, Barbara Wojnar, Marlena Kardas, Helena Wieczorek, Emila Leśniak, Barbara i Jarosław Zarębscy. Ofiarę na kwiaty złożyli: Ala Jeziorna, Krystyna Ciupa, Iwona Pijet, Teresa Mrówka, Zdzisława Jarząbek z córką Krystyną, Teresa Pacia, Zdzisława Francik, Anna Hetmańczyk, Grażyna Ludwikowska, Martyna Łosińska.

5. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić w najbliższy czwartek. I ołtarz planujemy przed domem państwa Kozickich i Jurczyk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje KGW z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP). W tym roku ołtarze będą poświęcone Osobie Ducha Świętego.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Tomasz Krzykawski z Rodak i Łucja Kumięga z Tarnowa.

7. Decyzją Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z 12 czerwca tego roku od lipca zostałem mianowany administratorem parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Sosnowcu – Juliuszu i wicedziekanem tamtejszego dekanatu. Od poniedziałku, 1 lipca administratorem parafii pw. NMP Częstochowskiej w Rodakach zostanie ks. Krzysztof Majcherczyk, dotychczasowy proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Wojkowicach – Żychcicach.

8. Pamiętam w modlitwie i gorąco pozdrawiam chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. A Gościom przybyłym do naszego kościoła i Drogim Parafianom życzę wszelkiego dobra od Boga i ludzi. Szczęść Boże!