Ogłoszenia duszpasterskie na 19 maja 2019

1. Dzisiaj rocznicę I Komunii św. obchodzą dzieci z klas czwartych. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W sobotę do I Komunii św. przystąpi dziewięcioro dzieci z naszej parafii: Msza św. o godz. 11.00; nabożeństwo majowe i rozdanie pamiątkowych obrazków o godz. 18.00. W piątek o 19.00 spowiedź dla dzieci i ich rodzin.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe: w kościele z wystawieniem Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o 18.00; w niedzielę po Mszy św. o 16.00. W czwartek o 17.00 nabożeństwo w kościele św. Marka.

3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic 15 czerwca proszę, by już dokonywały wpłat na ten wyjazd (55 lub 60 zł.).

4. Są już znane koszty generalnego remontu głównego witraża nad chórem. Witraż ten ma wymiary 11 na prawie 5 metrów. Jest już bardzo zniszczony, wklęsły, pękają poszczególne jego fragmenty. Stąd konieczność remontu i to w miarę szybkiego, by nie uległ zniszczeniu przy okazji jakiejś wichury, czyniąc krzywdę obecnym w, czy przed kościołem. W planie jest wykonanie nowej, solidnej konstrukcji aluminiowej o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych, wykonanie dwóch okien uchylnych sterowanych elektrycznie z pilota; ostrożny demontaż z ram, niezbędne naprawy, czyszczenie; wykonanie szyb zespolonych z witrażem wewnątrz; kompleksowy demontaż i montaż całości. Witraż znajdzie się więc między dwoma szybami w solidnych, aluminiowych ramach. Będzie przez to także odrobinę cieplej. Czas realizacji prac to 10 do 12 tygodni, w zależności m.in. od pogody. Termin wykonania: po wakacjach. Na czas remontu wnęka po witrażu będzie zabezpieczona drewnianymi płytami. Całość prac oszacowano na kwotę 107 tys. zł. W tym jest rusztowanie, transport, materiały i prace pomocnicze, utylizacja odpadów itp.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Ariel Bobko z Bukowna i Katarzyna Glanowska z Ryczówka; Adrian Nieduziak i Barbara Widła z Rodak. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego związku, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej. A ta, przypomnę, jest czynna w dni powszednie zaraz po Mszach św.

6. Prosimy, aby świadkowi i młodzi zaznaczyli swoim ślubnym gościom, by nie sypać młodej pary ryżem. Jest to chleb dla większości świata, zwłaszcza krajów Azji i Afryki. Prosimy też nie zaśmiecać placu kościelnego (strzelające konfetti, papierowe czy materiałowe serduszka). Chyba, że Młodzi sami go bardzo dokładnie posprzątają, co nie jest prostą sprawą ;-)

7. W naszych tygodnikach znajdziemy artykuły poświęcone zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. W „Niedzieli” także tekst o niesamowitej świętej Ricie. W „Gościu Niedzielnym” o biskupie w niewoli u dżihadystów i o tym, po co Panu Bogu człowiek. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, gdzie swoim przepisem dzieli się półfinalistka Masterchefa Juniora.

8. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić 20 czerwca. I ołtarz panujemy przed domem państwa Kozickich i Jurczyk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP Ryczówek). Już proszę o rozpoczęcie przygotowań. W tym roku ołtarze będą poświęcone Osobie Ducha Świętego.

9. Dzieci podchodzą do hrabiego spacerującego po parku i, wskazując na zamek, pytają:
- Czy pan mieszka w tym zamku?

- Tak.
- A czy tam nie ma żadnego straszydła?
- Nie ma. Jestem jeszcze kawalerem.

Dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!