Smartfonowy drogowskaz

Dane parafii z naszej diecezji, jako drugiej w Polsce po archidiecezji poznańskiej, widoczne są w mobilnej aplikacji Drogowskaz. Dzięki temu każdy posiadacz smartfona, który pobierze i zainstaluje na swoim urządzeniu aplikację Drogowskaz będzie miał dostęp do szeregu informacji, przede wszystkim o liturgicznej aktywności naszych parafii.

W Drogowskazie są umieszczone m.in. informacje o godzinach Mszy św. w niedzielę i dni powszednie odprawianych w kościołach naszej diecezji, o godzinach spowiedzi św., Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach, nabożeństwach majowych, czerwcowych, październikowych, adoracjach eucharystycznych, nowennach itd.

Aplikacja, korzystając z pozycjonowania GPS poinformuje użytkownika o tym kiedy zacznie się najbliższa Eucharystia w najbliższym kościele mierząc od miejsca jego przebywania w aktualnej chwili; gdzie i kiedy zacznie się najbliższa spowiedź, adoracja, nabożeństwo czy święcenie pokarmów itp.. Dodatkowo komponent nawigacji samochodowej zaprowadzi użytkownika w wybrane miejsce, w którym np. w tym czasie celebruje się sakrament pokuty, czy odprawia się nabożeństwo.

Aplikację można pobrać w Google Play – dla urządzeń z systemem Android i Apple Store dla Iphonów.