Rekolekcje Wielkopostne: 7, 10, 11, 12, 13 kwietnia
Wielki Post
Droga Krzyżowa - piątek, godz. 16.30 (ze Mszą św.)
Niedziela - godz. 8.00 (z kazaniem pasyjnym i Mszą św.)

Modlitwa za chorego Kapłana

Proszę o modlitwę w intencji ciężko chorego ks. Stefana Walusińskiego, emerytowanego proboszcza naszej parafii. Ks. Stefan znajduje się w czeladzkim szpitalu.

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze i dawco życia, wiekuisty Lekarzu wierzących, spojrzyj na ks. Stefana, który choruje. Wejrzyj na jego cielesne i duchowe cierpienia. Udziel mu swojej pomocy, aby, jeśli zgadza się to z Twoją najświętszą wolą, mógł on znowu służyć Tobie i ludziom, Twoim dzieciom. Racz sprawić, aby nabrał zaufania do Twojej ojcowskiej dobroci. Wszechmogący, wieczny Boże, miłosierny Lekarzu dusz i ciał Twoich dzieci, wysłuchaj nasze prośby zanoszone za chorego, dla którego upraszamy Twoje zmiłowanie, aby odzyskawszy zdrowie złożył Ci dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Odliczanie

Przypomnienia

Post powołaniowy

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2).

NaMarginesie Ekstremalnie z Bydlina - Rodaki, Ryczówek, Klucze, Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/I0C4kRVZ3B
NaMarginesie Kalkulatorzy: Z niejednego znać oblicza, / Że nie myśli lecz oblicza. (Jan Sztaudynger)
NaMarginesie Kardynał Newman jechał pociągiem w towarzystwie mężczyzn, którzy wypowiadali się źle o Kościele. Kiedy jeden z pasa… https://t.co/6uFPoZnMiY

W tym miesiącuW tym miesiącu41187
W sumieW sumie1808187

Niedzielny suchar

Młoda para przed ślubem wybrała się na spacer.
- Uważaj złotko, tu jest błotko - mówi zakochany chłopak.
Po ślubie są znów na spacerze. - Uważaj złoto, tu jest błoto!
Minęło kilka lat. - Patrz ślepoto, włazisz w błoto!

Pochmurno

7.94°C