Komunikat Biskupa SosnowieckiegoW Sosnowcu rusza Punkt Poradnictwa Duchowego. Szczegóły w komunikacie Biskupa Sosnowieckiego.

Sosnowiec, 29 września 2018

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO GRZEGORZA KASZAKA ODNOŚNIE DO URUCHOMIENIA PUNKTU PORADNICTWA DUCHOWEGO

Umiłowani Diecezjanie!

Ze względu na dobro duchowe wiernych, od 1 października 2018 roku Diecezja Sosnowiecka uruchamia Punkt Poradnictwa Duchowego przy Stałym Konfesjonale w Sosnowcu, w którym w każdy czwartek od godz. 18.00 do 19.30 będą dyżurować duszpasterze.

Poradnictwem będą objęte sprawy dotyczące duchowego rozwoju człowieka, znaczenia i roli modlitwy w życiu chrześcijanina, przygotowania do korzystania z sakramentów, zwłaszcza ze spowiedzi generalnej, tematyka duchowych zranień wynikających np. z uzależnień, grzechów przeciw czystości czy patologii rodzinnych, a także kwestia rozeznawania powołania.

Serdecznie zapraszam wszystkich diecezjan, którzy potrzebują rozmowy, wsparcia, szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, by mogli iść w swoim życiu za tym, czego oczekuje od nich Bóg.

Punkt Poradnictwa Duchowego mieści się w budynku plebanii przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu (tzw. „kościółek kolejowy” obok Dworca PKP, przy ul. 3 Maja 20A - wejście od strony świątyni).

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Punktu będą umieszczane na diecezjalnej stronie poświęconej Stałemu Konfesjonałowi.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Grzegorz