WspólnotaStare porzekadło mówi: zjednoczeni stoimy, podzieleni upadamy.

Jedna z bajek Ezopa opowiada o czterech zaprzyjaźnionych wołach.

Lew zwykł grasować obok pola, na którym mieszkały zwierząta. Wiele razy próbował je zaatakować, lecz za każdym razem, gdy podchodził, zbliżały się do siebie ogonami w taki sposób, że z każdej strony witały go rogami. W końcu jednak się pokłóciły i każdy odszedł paść się samotnie w osobnym rogu pola. Wtedy lew zaatakował jednego po drugim i szybko wykończył wszystkie.

jarkwi
10.09.2018 r.

 

 

Komentarze  

#1 parafianka 2018-09-10 10:59
Zgadzam się z tym co ks.Proboszcz napisał całkowicie.To tak jak w rodzinie zgoda buduje niezgoda rujnuje.Kiedy idziemy zwartym szykiem możemy osiągnąć bardzo wiele.Kiedy dochodzi do podziałów panuje złość, nienawiść.A szkoda bo życie bardzo ulotne jest.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież