Seminarium czekaSeminarium - to więcej, niż mogłoby się wydawać.

Jeśli chcesz lepiej poznać sens tych słów i nie boisz się ryzyka – dołącz do Nas. Nie tylko modlitwa, nauka, lecz przede wszystkim poznanie wielu ciekawych ludzi i przyjemna atmosfera w naszym sosnowieckim „zespole”, pod czujnym okiem Księdza Rektora Konrada Kościka, pomogą Ci trafnie rozeznać powołanie. W końcu przyjście do seminarium niekoniecznie musi oznaczać zostanie księdzem…

Nie ryzykujesz więc, Nasz Drogi Przyjacielu, tak wiele jakby się mogło wydawać – po co gryźć się z myślami o wyjątkowej służbie Bogu przez kolejne lata? Spotkanie się z ludźmi z krwi i kości o różnych historiach życia może akurat dać Ci oczekiwaną odpowiedź. Życzliwej atmosfery ci u nas dostatek.
 
Spotkanie z kandydatami będzie miało miejsce w gmachu Seminarium w Częstochowie, położonym przy ulicy Świętej Barbary 41 w dwóch terminach:

30 czerwca (sobota),
8 września (sobota).

Egzaminy rozpoczynają się o godzinie 10.00.

Telefon kontaktowy: (34) 365 12 15.

Wymagane dokumenty:
Akt Chrztu i świadectwo Bierzmowania,
Świadectwo ukończenia szkoły średniej,
Świadectwo maturalne,
Świadectwo zdrowia,
Opinię Księdza Proboszcza,
Opinię Katechety,
Podanie o przyjęcie,
Życiorys,
Pięć fotografii.