XIX rocznica16 czerwca o godz. 17:00 na Placu Papieskim pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta upamiętniająca wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości po Mszy Świętej będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Całość zwieńczy specjalny koncert Piotra Rubika "WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ", z udziałem solistów, chóru i orkiestry symfonicznej, zawierający największe przeboje, zupełnie nowe utwory napisane z okazji 100 – lecia niepodległości, a także pieśni upamiętniające niezwykłą postać Ojca Świętego Jana Pawła II i rolę jaką odegrał on w dążeniu Polaków do wolności.

 Tradycyjnie w  tym dniu będzie także możliwość wzięcia udziału w Marszu dla życia, który wyruszy o godz. 16:00 z par. św. Floriana w Sosnowcu i ulicami Sosnowca skieruje się na Plac Papieski.

 Wśród wielu wydarzeń patriotycznych w naszej diecezji szczególne miejsce zajmuje Sztafeta niepodległości - wydarzenie biegowe upamiętniające ważne miejsca pamięci historycznej na terenie naszej diecezji. Sztafeta jest adresowana do wszystkich a szczególnie do rodzin. Każdy uczestnik sztafety bezpłatnie otrzyma piękną patriotyczną koszulkę i medal za uczestnictwo. Wszelkie szczegółowe informacje, wraz z zapisami, znajdują się na stronie internetowej naszej Diecezji. Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Całość rozpocznie się Msza Świętą 17 czerwca w Bydlinie o godz. 7:30 . Uroczyste zakończenie na rynku w Jaworznie.