Święto młodychNietypowo, bowiem od kinowego seansu rozpoczęło się święto młodzieży naszej diecezji, przeżywane w przededniu Niedzieli Palmowej.

W sosnowieckim "Heliosie" ponad 200 młodych obejrzało film "Cudowny chłopak" przypominający o rzeczach podstawowych - że każdy z nas jest wyjątkowy, że nie należy krzywdzić innych ludzi, że warto inwestować w przyjaźń i budować właściwe relacje. Wśród widzów trzech przedstawicieli naszej parafii: Roman i Tomasz Pandel oraz Janusz Haratyk.

Po wyjściu z kina młodzi przeszli do Katedry, aby tam wziąć udział w Mszy św. sprawowanej przez ich duszpasterzy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. W homilii - nawiązując do sceny Zwiastowania, ale także pozostając w obrębie problemów poruszonych w filmie - prosił młodych, by zastanowili się jakie są ich słowa: czy kiedy je wypowiadają pogłębiają, czy wręcz przeciwnie - rozwiewają lęki i obawy innych. "Nasze słowo powinno być łagodzące, pomagające zwyciężyć strach" - podkreślił Pasterz Kościoła sosnowieckiego.

Jednocześnie przypominamy, że w styczniu 2019 roku odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży - tym razem w Panamie. Z naszej diecezji zapisane są już 24 osoby (w tym dwóch kapłanów) - pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc. Wszystkich, którzy chcieliby je zająć prosimy o kontakt z ks. Szymonem Wojciechowskim (tel. 604 773 805, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).