Biskup zaprasza

"Gorąco zapraszam Was na uroczyste dziękczynienie za wielkie dzieło budowy kościołów w naszej diecezji, które odbędzie się w sobotę 30 września 2017 r. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce'" - pisze bp Grzegorz Kaszak w specjalnym komunikacie.

KOMUNIKAT BISKUPA SOSNOWIECKIEGO GRZEGORZA KASZAKA ZAPRASZAJĄCY DO UDZIAŁU W JUBILEUSZU BUDOWNICZYCH OŚCIOŁÓW

Umiłowani Diecezjanie!

25 marca 2017 r. rozpoczęliśmy obchody srebrnego jubileuszu diecezji sosnowieckiej. Historia 25 lat istnienia naszego Kościoła partykularnego obfitowała w wiele wspaniałych wydarzeń. Bez wątpienia jednym z nich jest dzieło budowy 62. nowych świątyń, konsekrowanych już w diecezji sosnowieckiej albo będących jeszcze w budowie, w których każdego dnia sprawowane są sakramenty, a obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie ułatwia wiernym pielgrzymowanie do Królestwa Niebieskiego. Oznacza to, że 40 procent wszystkich świątyń w naszej diecezji to kościoły nowe.

W roku 25-lecia diecezji warto podkreślić i docenić olbrzymią pracę księży oraz wiernych, którzy w trudzie, w niewygodach codzienności, z niewyobrażalnym dziś poświęceniem wznosili materialne struktury parafii niezbędne do duchowego wzrostu Ludu Bożego, oraz dostrzec starania tych, którzy obecnie, nie szczędząc swoich sił, budują kolejne świątynie w naszej diecezji.

Umiłowani Diecezjalnie, gorąco zapraszam Was na uroczyste dziękczynienie za wielkie dzieło budowy kościołów w naszej diecezji, które odbędzie się w sobotę 30 września 2017 r. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce (kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, przy ul. 9 Maja 2). Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św., na którą serdecznie zapraszam kapłanów, osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych.

Niech Jasnogórska Pani wyprasza Wam obfite błogosławieństwo, a patronowie naszej diecezji św. brat Albert i św. Rafał Kalinowski wspomagają w budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.

Z serca Wam błogosławię
 
+ Grzegorz

Sosnowiec, 8 września 2017 r.