Ogłoszenia duszpasterskie na 21 kwietnia 2019 – Wielkanoc

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św., jak w każdą niedzielę. Zbiórka ofiar na uczelnie katolickie w naszym kraju. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W piątek ze względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Taca na działalność Caritas.

2. Zapraszam w przyszłą niedzielę 28 kwietnia o godz. 12.00 na Mszę św. odpustową do szesnastowiecznego drewnianego kościółka św. Marka. Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Marek Gąsiorek z Jaworzna. Zapraszam panie z Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków, ministrantów, parafian i gości. Uwaga: w przyszłą niedzielę w kościele nie będzie Mszy św. o 11.00 i 16.00. Będzie natomiast o godz. 8.30, po której nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego. Uczestnikom Triduum Paschalnego gratuluję: wybrali dobry sposób bycia przy Chrystusie. Takie dni są wszak tylko raz w roku.

4. Polecam świąteczne numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Bartosz Cieślik z parafii Bolesław i Dagmara Turska z Ryczówka; Bartosz Wołosiewicz z Ryczówka i Klaudia Mierzejewska z Warszawy.

6. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Taca przeznaczona jest na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. I dziękuję za każde dobre słowo, modlitwę i wyciągniętą do pomocy dłoń. Oba kościoły: parafialny i św. Marka w ostatnich dniach zostały wysprzątane. W sprzątanie i dekorowanie kościoła parafialnego włączyły się następujące osoby: Janusz Haratyk, Anna Haratyk, Marlena Kardas, Oliwia Adamik, Rozalia Haratyk, Zuzanna Kaszuba, Gabriela Ekiert, Dorota Binek, Grzegorz Binek, Stanisław Pandel, Roman Pandel, Tomasz Pandel, Piotr Pandel, Paweł Sopęch, Wojciech Kłoda, Barbara Zarębska, Jarosław Zarębski, Joanna Haberka. Dodatkowo Marlenie Kardas i Joannie Haberka dziękuję za umycie drzwi i witraży wejściowych, a państwu Zarębskim za udekorowanie kwiatami Grobu Pańskiego. Spontanicznie zebrała i posprzątała plac i otoczenie  wokół kościółka św. Marka grupa życzliwych i pracowitych mieszkańców. Byli to: Zdzisława i Wacław Francik, Anna Fiszuf, Anna Mrówka, Danuta Łydka, Kazimiera Plutka Magdalena Paszyńska, Renata Surma, Jan Gdula, Stefan Załoga, Wojnar Barbara. Zgrabione liście, patyki zostały zapakowane i wywiezione.  Oczyszczony został skalniak, zamieciony parking. Oczyszczone zostały rowy z butelek, puszek i śmieci. Dziękujemy zaangażowanym za prace i gratulujemy za podjęcie pięknej inicjatywy. Dziękuję także za ofiary na kwiaty złożone na ręce pani Zarębskiej. Stanisławowi Pandlowi bardzo dziękuję za naprawienie reflektorów oświetlających nasz kościół parafialny z zewnątrz.

7. Wszyscy o sobie możemy powiedzieć, że wierzymy. Jednak na ile nasza wiara jest mocna, to sprawdza się w konkretnych sytuacjach, gdy przychodzi próba wiary. Jak silna musi być wiara w sytuacji cierpienia, tragedii śmierci. Niech radość Wielkanocy napełni nasz serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy, nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie, pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi, wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża. Wesołego Alleluja!